Straipsnių talpinimas

By: Aidas Rakstys | March 20, 2018

Pasidomėti stoglangiais naudinga visiems. Nesvarbu ar namą tik statote, ar jis jau senei pastatytas, natūralios šviesos įsileidimas į namus visada buvo aktualiausias klausimas namų savininkams. Nors galima sutikti ir tokių, kurie vis dar tiki, kad stogo langai kainuoja nežemiškus pinigus ir yra nepakeliamas produktas šviesos įsileidimui.


Bet pirkti vertėtų ne kainą, bet ieškoti produkto, kuris atitiktų namų savininkų lūkesčius ir nesukeltų papildomai didelių piniginių įsipareigojimų investuoti. Visos stoglangių paieškos turėtų prasidėti nuo namo projekto apžvalgos. Jei sakant konkrečiai, tai labai svarbu pasidomėti namo stogo konstrukcija ir technine charakteristika. Žinodami kaip yra sukonstruotas namo stogas pardavėjai lengviau galės pasiūlyt konkretų gaminį ir konkrečia kaina.

Jei dar nesate pasidomėję stoglangiais tikėtina, kad Google paieškoje suvedę žodžius "stoglangiai" ar "stogo langai" atrasite sau begalę informacijos. Panikuoti neverta, tai tik informacija, su kuria reikės susipažinti, apdoroti ją ir palyginti tarpusavyje. Dažniausiai yra lyginamos gamintojų kainos, kurių Lietuvos statybų rinkoje yra ganėtinai daug. Kalbant apie stogo langus būtų neetiška nepaminėti tokių stoglangių gamintojų kaip VELUX, ROTO, FAKRO, OKPOL ir dar daugybės kitų, kurie nėra prastesni už jau išvardintus. Kiekvienas gamintojas turi konkretų pasiūlymą visiems pirkėjams. Jei garsūs gamintojai dar nereiškia, kad stogo langų kainos bus didžiulės ir nepakeliamos. Pavyzdžiui, vidutinio dydžio stoglangiai priklausomai nuo gamintojo kainuoja  nuo šimto iki kelių šimtų eurų. Taigi, įsileisti į namus  daugiau natūralios šviesos vos už kelis šimtus eurų nėra didelė prabanga ar investicija.

 

Naudinga žinoti, kad prie stogo langų kainos prisideda ir jų montavimas. Kaip jau minėjome, į jau pastatyto namo stogą sumontuoti stoglangį nėra sudėtinga, todėl tokie darbai nėra brangūs. Vieni statybos darbų meistrai ima mokestį už kvadratinį metrą, kiti valandinį, o dar kita montuotojų grupė tiesiog yra nustačiusi darbų įkainį kaip už atliktus darbus. Visos namo stogo dangos nuardyti nereikia kaip būdavo prieš kelis dešimtmečius. dabar yra itin naudingi techniniai sprendimai, todėl išardžius tik stoglangio montavimo angą galima pradėti ir kitus stoglangio montavimo darbus. Tai įmanoma tiek individualaus namo stoge, tiek pramoniniuose objektuose.

 

Taip pat labai svarbu prisiminti, kad ir žinoti, jog perkant stoglangius verta pasidomėti ir stoglangių montavimo medžiagomis, kurias kiekvienas stogo langų gamintojas rekomenduoja individualiai. Jeigu nežinote kur tokių medžiagų ieškoti pasidomėkite pas stoglangių pardavėjus arba paprašykite montavimo meistrų, kad šie rekomenduotų arba nupirktų patys. Taip sutaupysite laiko ir daug savo energijos.

Category: Statybos 

Tags: stoglangiai, stogo langai 

Comments:

Be the first to comment ...

Post a Comment