Straipsnių talpinimas

By: Aidas Rakstys | January 26, 2018

Didėjant aplinkos užterštumui vis dažniau ir labiau skiriamas dėmesys gamtos apsaugai. Tai pagrindinis mūsų visų tikslas, nes kuo švaresnė aplinka, tuo saugesni esame mes. Todėl labai svarbu kiekvienam jausti tą atsakomybę, kuri privalo mus lydėti visą gyvenimą.
Ne išimti ir kanalizacijos sistema, nes būtent ji "surenka" tiek buityje, tiek pramonės sektoriuje generuojamas nuotekas su teršalais ir jas nukreipia į nuotekų valymo įrenginius. Žinoma, daugiabučių namų kanalizacija skiriasi nuo individualių namų. Daugiabučiuose sumontuota kanalizacija yra tiesiogiai prijungta su centralizuota kanalizacijos sistema. Todėl gyventojams už jos darbinę būklę atsakyti nereikia. Tam yra paskirtos priežiūros tarnybos, kurios už tai atsako, todėl vykdo reguliarius nuotekų sistemos patikrinimus. Ir jeigu name aptinkamas kanalizacijos pažeidimas, tada tarnybos atlieka remonto darbus, o sąskaitas išrašo ir padalina viso namo gyventojams pagal buto bendro naudojimo plotą.
Individualių namų savininkai, kurių name sumontuota kanalizacijos sistema nėra prijungta prie centralizuotos kanalizacijos, nuotekų valymu privalo rūpintis patys. Tai yra, jų kanalizacijos sistema privalo nuotekas nukreipti į prie namo sumontuotus nuotekų valymo įrenginius. Už jų būklę ir nuotekų valymo įrenginių techninę būklę atsako patys šeimininkai. Todėl labai svarbu organizuoti tinkamą kanalizacijos priežiūrą nuo pat apsigyvenimo name momento. Kadangi iš mūsų buities į nuotekas patenka įvairūs mikroorganizmai, organinės medžiagos, maisto likučiai, celiuliozė ir buityje naudojama chemija, jų sąveikos tarpusavyje rezultatas yra nauji junginiai. Junginiai gali būti įvairūs, riebalų su cheminėmis priemonėmis, kurie limpa prie kanalizacijos vamzdyno sienelių, susikuria ir mikroorganizmai, kurie mums yra nematomi, bet juos galima pastebėti kitokiu būdu. Piktybiniai mikroorganizmai kanalizacijoje pradeda skleisti nemalonius kvapus. Momentinis toks reiškinys gal ir nėra baisus, bet įsivaizduokite kaip jaustumėtės, jei dvokas iš kanalizacijos pasklistų po visus Jūsų namus ir neleistų atsikvėpti nei dieną, nei naktį.
Kita problema, kuri gali atsirasti neprižiūrimoje kanalizacijoje - nuotekų pralaidumo sumažėjimas arba pilnas jos užsikimšimas. Kaip jau minėjome, į kanalizaciją patenka įvairios medžiagos, tame tarpe ir riebalai, maisto likučiai bei kitos medžiagos. Riebalų sukurti nauji junginiai nuotekose dažnai prilimpa prie vamzdyno sienelių, todėl besikaupiantys vamzdyne teršalai, vieną dieną ima ir pradeda drumsti mums ramybe buityje ar darbo aplinkoje. Užsikimšusi kanalizacija sustabdo veiklą, todėl negalėdamos pratekėti nuotekos pradeda kauptis pirminėje jų generavimo erdvėje. Tai tualetai, dušo kabinos ar kiti sanitariniai mazgai nuotekų nubėgimui patalpose. Tokios problemos yra dažnos neprižiūrimoje kanalizacijoje, nors priemonių tam yra gan daug.
Prieš kelis metus į Lietuvą atkeliavo naujausių technologijų pagamintas produktas, biologinės bakterijos kanalizacijai - Buksvarus.lt jomis ir prekiauja. Tai natūralių fermentų ir biologinių bakterijų mišinys, kuris efektyviai sprendžia visas su kanalizacija susijusias problemas. Jei nuotekų sistemoje nėra problemų, biologinės bakterijos kanalizacijai ir natūralūs fermentai išvalo sistemą nuo susidariusių joje teršalų junginių, kurie laikosi prilipę prie sienelių. Baltyminiai katalizatoriai - tie patys natūralūs fermentai, sąveikaudami su nuotekose esančiais teršalais pagreitina jų irimo ir skaidymo procesą, todėl buvę kamščiai pašalinami gan greitai arba efektyviai atstatomas kanalizacijos darbas.
Į gamtą patekusios šios priemonės jokio poveikio jai nedaro, nes suskyla į draugiškas medžiagas: vandenį ir anglies dvideginį. Sklandžiai valomos nuotekos neterš gamtos ir Jūsų aplinka visada išliks stabiliai švaria.
Buksvarus.lt - biologiniai problemų sprendimai kanalizacijos vamzdyne.


Comments:

Be the first to comment ...

Post a Comment